Lørdag d 15 September 2018 Frugtfestival Marathon 

kl 09.00 fra Lindevej 8, 4990 Sakskøbing.

Deltager Liste

Marathon 

Kenni Barkozř

Halv Marathon 

Heidi Juel Mortensen 

Bodil Pedersen 

Carsten Rasmussen 

Per Agnalt 

 Marianne Dalgaard Andersen

 Jeanett Falkenstrøm

 Heykie Daño Larsen Ørskoú 

Michael Graabech Hansen 

Kenni Barfod Barkoz 

 

 

 

Søndag D. 17 /6 2018 Majbølle Mølle marathon kl 0900

Deltager liste

Marathon 

Kenni Barkoz (Team tvilling) 04`08:50

Michael Graabech Hansen 05:12:41

Kennet Svensson (Team tvilling) 04:08:50

Sten Ejlersen 04:38:06

Martin Gåred-Pedersen DNF

Halv marathon 

Laila Rasmussen (Team tvilling ) 1:45:56

Jan Gregersen 02:15:00

Christel Sørensen 02:15:00

Jes strate 02:05:17

 Pia Hedengran 02:15:57

Hanne Brædder 02:15:43

Ole Steen Pedersen  01:53:50

 Tina Nordstrøm (Team tvilling)  02:19:58

Jesper Klinge (Team tvilling) 02:16:59

Christian Stabel 02:32:24

Caroline Myhre-Gregersen 02:06:20

Nicolai Søgaard høj (Team tvilling ) 01:49:00

Christina wæver Lorentzen 02:31:53

Tobias Wilchen Andersen (Team tvilling) 01:45:56

Camilla Aniol Nielsen (Team tvilling)  02:16:59

Maria hyldgaard  02:30:32 debutant

 Brian swartz (Team tvilling) 01:45:56

Bodil Madsen  02:30:00

Michelle kyhn (Team tvilling  02:19:58

Mie Holm 02:42:24

Ida Amalie (Team tvilling) 02:19:58 debutant

Flemming Johansen (Team tvilling) 01:49:00

Louise møller (Team tvilling ) 02:16:56

Bente Andersen  02:31:53

Runde løbere 

Natasja Lundh (Team tvilling) 

Isabella Larsen

Jacqueline Ørskoú 

 

Lørdag D 28/4  Sakskøbing Marathon kl 08

Marathon 

Kenni Barkoz (Team tvilling) 3:45:55

Michael Graabech Hansen 5:15:00

Kasper nøhr dnf

Jørgen Steen Nielsen 4:36:07

Morten Petersen 3:54:13

Jakob Bork Dirksen 3:34:06

Halv marathon 

Stefan Møller Jensen dnf

Bodil Madsen 2:22:40

Brian swartz (Team tvilling ) 1:50:56

Camilla Aniol Nielsen (Team tvilling) 2:13::51

tobias wilchen Andersen (Team tvilling) 1:50:56

 

Løb D 18/11 2017 kl 0900-Radsted Marathon

Deltagerliste Marathon

Kenni Barkoz(Team Tvilling) DNF 

Michael Graabech Hansen DNF 

Kirsten bondehare  04:38:26

Peder Nielsen 03:56:49

heykie daño larsen ørskoú(teamtvilling) 04:38:26

Thomas lønbæk 04:17:18

Peter Lossius Hansen 04:12:00

Marlene Nielsen DNF

 

Deltagerliste Halv Marathon 

Laila Rasmussen  (Team Tvilling )  02:19:38

HC.Rasmussen 02:26:45

Jesper Klinge (team tvilling) 02:19:38

Belinda Rasmussen (team tvilling) DNF

Luise Møller(team tvilling)DNF

Flemming Johansen(team tvilling) 02:10:19

Brian Rasmussen  DNS

Brian Schwartz ( team tvilling) 01:54:40

Tina Kvistgaard Nordstrøm (teamtvilling) DNF

Rikke Szymula (teamtvilling)  DNF

Carsten Skytt 01:58:03

Jeanett Falkenstrøm 02:08:57

Sebastian Olsen (Teamtvilling)01:54:40

Natasja Lund (teamtvilling)  DNF

Marianne Dalgaard Andersen (ØGIF) 02:08:57

Bodil Madsen 02:15:00

Søren Larsen 01:52:13

Lone Larsen DNF

Tobias Wilchen Andersen (Teamtvilling) 01:53:09

Camilla Nielsen (teamtvilling)02:19:38

Annonciata Niyomubyeyi ??:??:?? Gennemførte

Nicolai Jessen 02:02:34

Mette Færregaard 02:18:00

Jan Gregersen 02:13:00

Vivi Andersen 02:24:00

Anne-lise Beck DNF

Nadja Kyhn 02:05:19

 Runde Løb

Stefan Møller Jensen 

Annette Gertsen

Helle wriedt

 

 

Løb D 16/9 2017 kl 0900-Frugtfestival marathon

Deltagerliste Marathon

-Kenni Barkoz DNF

-Rene koch DNS 

-Marlene Nielsen DNS

-Bo Frederiksen 03:41:30

-Bo Johansen  04:09:26

-Kirsten bonde hare 04:37:43

-Bouchra Lungren Eriksen 03:35:50

-Michael Kjeldsen 03:35:50

 

Deltagerliste Halv Marathon

 

-Danni Capion Rasmussen

-Signe Landberg-Krarup 1:42:11

-Hans Christian Jul Lehmann 01:59:00

-Mikkel Malthe Svensson 01:59:00

-Ole Steen Pedersen 02:11:30

-Nicolai Jessen02:12:42

-Niels Christian pyndt 02:10:00

-Thorkel Bejer 01:50:00

--Susanne Bonde 02:16:00

 

 

Løb D 22/7 2017 kl 0900 Majbølle Mølle marathon

Deltagerliste Marathon:

-Kenni Barkoz 4:27:48

-Mie pedersen 3:37:09

-Rene koch 4:13:37

-marlene nielsen 4:13:37

-Kirsten Bonde-Hare 4:59:33

-Johnny Dahl DNF (33km)

-Susanne Bonde 4:56:00

 -Ulrich Gejl 3:58:39

-Peter Berg 4:59:33

-Brian Vernersen 4:29:48

-Heykie Ørskov (debutant/teamtvilling) 4:24.37

 Deltagerliste ½ marathon:

-Annonciata Niyomubyeyi 1:59:50

-Tina Nordstrøm(Team Tvilling) 2.23.17

-Kirsten Hansen 2.17.37

-Brian Schwartz (Team Tvilling)1.48.11

-Steen Ejlersen 2.07.55

-Sonja Ejlersen2.35.03

-Laila Rasmussen ( team tvilling)1.48.11

-Andreas Gliese Jørgensen (team tvilling)2.20.51

-Bo Villumsen (team tvilling ) 2.01.20

-Jes Henrik Strate2.07.40

-Nicolai Jessen 1.59.13

-Maj-Britt Steenbuch Falk 2.08.25

-Mikkel Kristensen (Team tvilling)2.11.52

-Henrik Kristensen  (Team tvilling)2.11.52

-Kasper Brandt 1.44.05
 
-Jesper Klinge (team tvilling)2.20.51
 
-Lars Fischer ( (Team tvilling)2.01.20
 
-Camilla Nielsen (team tvilling)2.20.51
 
-Nina Kragh kobbernagel  (Team tvilling)DNF
 
-H.C Rasmussen 2.40.58
 
-Luise Møller  (Team tvilling)2.23.17
 
-Bjørnar Slettvåg (Norges Bank Idrettslag)1.21.03
 
-Thomas Urfeldt 1.48.00

-Erik Ole Petersen 1.57.26

-Lone Clausen 2.28.31

-Michael Graabech Hansen 2.29.57

-Hanne Brædder 2.08.22

-Stine Kruse 2.08.22

-Kim Kromann 1.56.35

-Ole Steen Pedersen 1.54.52

-Bodil Madsen DNS

-Erhard filtenborg 2.24.44

-Edith Koch Rasmussen 1.57.56

-Lars Jensen DNS

-Birthe Haack Hansen 2.12.26

-Thorkel Bejer 1.49.00

-Palle Peter Myssen 1.57.55

-Christel Sørensen 2.08.22

-Niels Møller Petersen 1.48.00

-Jamie Kristensen 2.11.52

Runde Løb (+8 km ) 

-Liv Keshtkar  

-Helle Wriedt

-Martin Nordstrøm (Team Tvilling) 16 km 2.01.00

-Tine Jensen

 

 

Løb D 14/4 2017 (kl 0800)

Deltagerliste Marathon

- Kenni Barkoz 04:23:26

-Michael Graabech Hansen 04:53:49

-Claus Blaabjerg  04:38:04

-Kirsten bonde hare  DNS

-Peter Berg 04:47:29

-Britt Jørgensen 04:38:04

-Rene Gondan 04:16:00

-Jakob Dirksen 03:26:47

-Pia Hansson 04:23:26 

Deltagerliste Halv marathon

-Paw Jeppesen 1:59:16

-Kennet Danielsen 1:59:14

-Anette Blaabjerg 2:57:33

-Brian schwartz 1:42:36

-Bodil Madsen 2:16:00

 -sten ejlersen  2:15:36

-Christina  Wæver Lorentzen 2:15:19

-Henrik Lorentzen  2:07:06

-Camilla Nielsen 2:15:36

-Ole Steen Pedersen 2:11:00

-Freddy Hansen 1:44:53

 

Løb D 18/2 2017( kl 0800)

Deltagerliste Marathon 

-Kenni Barkoz 03:49:25

-Michael Graabech  Hansen 04:51:04

-Søren Friis Hansen 04:02:33

-Kirsten Bonde-Hare 04:51:04

-Peter veistrup 03:46:00

-Peter Berg 04:36:55

-Niels Pyndt DNF

-Jacob Bork Dirksen 03:46:00

-Bouchra lundgren 03:50:56

-Kristian Kjeldsen 03:50:56

Halv marathon

-Patrick Johansen 01:42:36

-Johnny Nielsen DNF

-HC Rasmussen 02:30:58

-Martin Bo Andersen 01:42:36

-Paw Jeppensen  01:56:51

-Nicolai  Jessen 02:00:08

- Bodil Madsen 02:15:00

-Heykie ørskou 01:59:31

-Freddy  Christiansen 01:47:12

-Ole Steen Pedersen 1:58:57

-Mads Sigersted 01:58:57

Løb D 10/12 2016 ( kl 0700)

Deltagerliste Marathon

-Kenni Barkoz 04:34:12

-Jørgen Steen Nielsen 04:59:33

-Jacob Bork Dirksen 04:26:22

-Peter Veistrup 04:40:05

-Morten Petersen 04:22:00

-Peter Lossius Hansen 04:54:04

 

Deltagerliste Halv marathon

-Kell Kristensen 02:41:18

-Lene leadbeater 02:47:37

-Søren Larsen 02:12:22

-Dines Justensen 02:10:00 ( 30 km ) 

-Gunver Justensen (3 runder DNF)

-Susannne Bonde 02:47:37

-Ulrik Gejl 02:22:37

-Regin Nielsen 02:30:26

 

Løb D. 5/11 -2016 (Radsted Marathon) 

Deltagerliste Marathon

-Kenni barkoz 04:29:41

-Michael Graabech Hansen 05:08:18

-Kristian Kjeldsen 04:16:36

-Martin Köppä DNF

-MIchael leander Pedersen DNS

-Martin Pedersen DNF

 

Deltagerliste halv Marathon

-H.C Rasmussen 02:38:26

-Ole Steen Pedersen 02:12:43

-Lone Clausen DNS

-Kasper Steffensen 02:10:25

-Vivi Andersen DNF

-Lone larsen 02:38:26

Runde løb 

-Lykke Frandsen 1:46:13 ( 2 runder) 

Løb D. 21/10-2016 (middelalder marathon)

Deltagerliste Marathon

-Kenni Barkoz 04:27:44

-Bo Johansen DNS

-Jørgen Steen Nielsen 04:27:40

-Jakob Bork Dirksen 03:49:30

-Peter Veistrup 03:49:34

-Søren Friis Hansen 04:09:40 

-Hanne Vilmann DNS

-Michael Graabech  Hansen 04:55:24

-Claus Blaabjerg 04:27:44

-Peder Nielsen 04:00:19

-Peter Lossius Hansen 03:52:55

-Peter Berg 04:49:24

-Pernille malling 04:02:27

-David Bredo 04:27:44

-Pia Hanson 04:27:44

-Rene Hjort 04:27:44

 

Deltagerliste Halv maratahon

 

-Ole Steen Pedersen 02:06:51

-Kirsten Gunvor Mikkelsen DNS

-H C .Rasmussen 02:31:22

-Stig Iversen 01:57:45

-Susan Hoff 01:58:26

-Gregers Frisken 02:35:00

-Brian Nyman 02:19:21

-Paul Jean Nielsen DNS

-Helle Juel Jørgensen 02:14:53

-Søren Møller Madsen DNS

-Frank Løvendahl Rasmussen 01:25:25

-Julius Eversby 01:56:30

-Brian Eversby 01:56:30

-Camilla M. A. Nielsen 02:08:50

-Lasse Rølink 01:52:15

-Mark Sonne 02:31:00 

-Claus Højer 02:31:00 
 

Løb D. 17/09-2016 

Deltagerliste Frugt festival Marathon: 

- Kenni Barkoz 3:52:29

- Carsten Christensen 4:31:15

- Kathrine Froelich 4:07:50

- Claus Blaabjerg 4:07:50

- Jon Holm 4:07:50

- Ole Mortensen 4:44:13

Peter Lossius Hansen 4:00:47

- Marlene Tingsted Nielsen 3:57:00

-Peder Nielsen 3:57:00

-Benjamin Holst 3:19:08

-Per Christoffersen 3:33:43

-Johan Melin 3:41:53

-jan junker 3:33:29

 

-Deltagerliste ½ Marathon:

 

-Michael Graabech Hansen 2:17:55

-Anette Lem 2:17:55

-Heidi Juel Mortensen 2:17:55

-Ole Steen Pedersen 1:59:15

- Camilla Nielsen 2:17:55

-Signe Landberg-Krarup 1:47:08

-Anne-Lise Beck Nielsen 2:35:27

-Allan Jensen 2:35:27

-Jens Pedersen 1:57:37

Streetcomander
Nr. Vedby Marathon #1

 

Løb D 24/7 2016

Marathon

-Kenni Barkoz DNF

-Jørgen Steen Nielsen 4:52:27

-Jon Holm 4:56:11

-Charlotte Lagersted DNF

-Peter Lossius Hansen DNF

-Kristian H. Kjeldsen 4:97:40

-Peter Berg DNF

Halv Marathon

-Lene Leadbeater 2:44:41

-Paw sejersten jeppesen 2:19:25

-Kell Kristensen 2:53:10

-Klaus Brinchmann 2:20:53

-Regin Nielsen 2:24:39

-Robin Berg Pedersen 2:15:35

-Michael Graabech Hansen DNF

-Ulrich Gejl 2:15:35

-Brian voxted 2:24:39

-Henrik Olsen 2:40:40

Radsted Marathon #5

Løb D 18/6 2016 #5

Deltagerliste Marathon:

-Kenni Barkoz 3:39:02

-Jørgen Steen Nielsen 4:06:06

-Charlotte Lagersted DNF

-Jakob Bork Dirksen 3:37:32

-Kristian H. Kjeldsen 3:41:15

-Morten Chr. Petersen 3:41:16

-Peter Veistrup 3:52:08

-Tommy Krabbe 3:26:26


 Deltagerliste ½ Marathon:  

-Kristoffer Fornitz Hansen 2:23:14

-Michael Graabech Hansen 2:11:11

-Saleem Karim 2:11:36

-Vibeke Antonsen 2:10:36

-Mads Sigersted2:22:53

-Rune Jensen 1:44:20

-Karsten Cristiansen DNF

 

Deltagerliste Runde Løb:

-Veronica Barkoz 7 km 50 min.

 

 

 

Radsted Marathon #4

Løb D. 24/4-2016 #4

Deltagerliste Marathon:

 

 Deltagerliste ½ Marathon:

-Michael Graabech Hansen 2:09:42

-Bodil Madsen 2:09:42

-H.C. Rasmussen 2:32:35

-Kenni Barkoz 2:09:22

-Freddy christensen 2:09:22

-Ole steen Pedersen 2:09:22

Radsted Marathon Basic #2

Løb D. 28/2-2016 (BASIC #2)

Deltagerliste Marathon:

- Kenni Barkoz 3:33:51

- Ole Mortensen 4:22:06

- Claus Blaabjerg 4:22:06

- Jonas Aagaard Madsen 4:22:06

- Jon Holm Hansen 4:22:06

- Jakob Bork Dirksen 3:33:48

Løb D. 31/1-2016 (BASIC #1) Løbet er aflyst pga afbud . 

Deltagerliste Marathon:

- Kenni Barkoz

- Jakob Bork Dirksen

- Martin Stegmann

- Sune Hundebøll

-Jakob Dalgaard

-Kenneth Romby 

Radsted Marathon #3

Løb D. 30/1-2016 #3

Deltagerliste Marathon:

-Kenni Stig Højby Barkoz 4:01:24

-Claus Blaabjerg 4:16:06

-Peter Precht Pedersen 4:54:17

-Maja Florens Klausen 4:30:55

-Jørgen Steen Nielsen 4:27:04

-Lars Christensen 5:13:52

-Lars Chr Jensen 4:04:46

-Jon Holm 4:17:18

-Charlotte Lagersted 4:17:18 (kattekonge)

-Peter Tværmose Nielsen 4:42:00

-Lars Jensen 4:10:53

-Jonas Madsen 4:17:18

-Mindaugas Garmus 3:26:56

-Hans Christian Jensen 4:39:40

-Peter Veistrup 3:58:44

-Anette Eriksen 4:05:20

-Per christoffersen 3:37:43

-Benjamin Holst Kjeldsen 3:33:45

-Peter Lossius Hansen 3:55:51

-Ole Mortensen 4:40:00

-Jacob Christiansen 4:14:14

-Jesper Saksun 4:14:14

-Morten Chr. Petersen 3:58:44 (kattedronning)

- Pernille Krogh Bjôrklund 4:27:46

-Robin Svendsen 4:02:42

 

Deltagerliste ½ Marathon:

-Gitte Christiansen 2:17:31

-Camilla Nielsen 2:15:00

-H.C Rasmussen 2:33:16

-Michael G Hansen 2:20:46

-Anders Nielsen 2:27:34

-Lone Clausen DNF

-Helle Juel Jørgensen 2:19:04

-Bodil Jørgensen 2:11:03

-Susanne Svensson 2:11:03

-Bodil Madsen 2:04:32

-Michael Pedersen 2:20:23

-Helle Skovgaard sørensen 2:19:00

-Niels Bruun Levi 2:10:00

-Helle Levi 2:10:00

-Christel Sørensen 2:17:42

-Lotte Stens Olsen 2:04:32

-Niels Bjarne Allerup Nielsen 1:55:01

-Michael Ordon 1:54:58

-Berit Christoffersen 2:19:00

Radsted Marathon #2

Løb D- 19/9-2015 #2

Deltagerliste Marathon:

- Stig Kuhlman 5:24:47

- Ella Lisner 5:24:47

- Jonas Aagaard Madsen 4:15:11

- Ditte Laulund 4:16:22

- Jon Holm Hansen 4:15:11

- Kenni Barkoz 3:51:50

- Ole Mortensen 4:27:52

- David Bredo 4:48:46

- Peter Veistrup 3:58:44

- Bouchra Eriksen 3:24:10

- Kristian Kjeldsen 3:24:10

- Morten petersen 3:58:44

- Pia Hansson 3:44:34

- Charlotte Lagersted DNF

- Anders Stoltze Lassen 4:15:11

- Pernille Bjôrklund 4:48:46

- Malene Jeppesen 4:15:11

 

Deltagerliste ½ Marathon:

- Helle Juel Jørgensen 2:18:33

- Kirsten Vestergård 1.54.57

- Mikael Møller Jensen 1.55.03

- Lotte Stens Olsen 2:10:00

- Lone Clausen

- Peter Hansen

- Ole Steen Pedersen

- Heidi Juel Mortensen

- Nicolaj Rasmussen

- Marianne Mikkelsen

- Lasse Ahm 1:58:02

- Søren Møller Madsen

- Jan Holse 1:45:10

- Christel Sørensen 1:59:10

- Freddy Christiansen

- Mette Kolding

- Jan Gregersen

- Jacob Rasmussen 2:33:59

- Hans Christian Rasmussen 2:33:59

- Saleem Karim

- Emil Arvid Olsen 1:40:24.

 

Radsted Marathon #1

Løb D. 13/6-2015 #1

Deltagerliste marathon:

- Kenni Barkoz 4:21:05

- Mikael Henriksen DNF

- Palle Mandrup 4:21:05

- Jakob Dirksen 3.52.03

- Tommy Rasmussen 3:54:08

- Jon Holm Hansen 4:17:19

- Ydalina Moreno 4:46:25

 

Deltagerliste ½ Marathon:

- Lone Clausen DNF

- Susanne Svensson 2:24:22

- Charlotte Poulsen 2:07:10

- Johnny Kock 2:20:15

- Marianne Mikkelsen 2:09:27

- Michael Pedersen 2:23:42